Počasí na období 5. 6. – 14. 6. 2017

Chvilička klidu a už tu zase máme možnost si trošku zavěštit z předpovědní situace na následující období. Tentokrát to bude veskrze letní předpověď, žádný mráz, žádné špatné počasí.

počasí na 5.6. – 14.6.2017

Letošní léto se vydaří a právě v tomto období se krásně prostřídají pasáže vysleveně slunných a parných dnů s pasážemi změn tlaku, přechodu fronty a změn směru a rychlosti větru. Zčeneme tedy tím, co přijde v následujích dnech. Přes Evropu, tedy i nás nemine, přechod studené fronty, což se stane v noci z pondělka na úterý. Doprovázené bude čerstvým větrem a poklesem tlaku až k hladině 1000 hPa. Studená fronta by mohla přinést i lokální srážky. Nic dramatického od 2-6 mm. V místech, kde dojde k rychlému úbytku tlaku a zvýší se rychlost větru, tam je možné očekávat ale lokální přívalové deště.

Po jejím přechodu se vyjasní a od středy, kdy sice denní maxima budou olizovat 20°C a bude ještě dosti větrno, teploty budou na vzestupu a ve čtrvtek a zejména v páte nás zase příjemně potrápí krásnými tricítkami. I noční minima se konečněě odlepí od 10°C a tlak bude, po utrním strmém nárůstu, setrvalý nad průměrem.

I víkend a následující dny budou ve znamení sice přibývání oblačnosti od západu, ale trvale krásného letního počasí s minimem srážek, které spíše doprovodí lokální bouřky z přehřátí. S příchodem další studené fronty od západu, přibývání oblaků, srážek, bude vát čerstvý severozápadní vítr.

Červen 5, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
19 × 13 =